My Favorite Movies


  kaimunyim's Rating My Rating
1
Enter the Dragon 1973,  R)
2
Dragon Squad (Maang lung) 2005,  Unrated)
3
Dragon: The Bruce Lee Story 1993,  PG-13)
4
Legend of the Red Dragon (The New Legend of Shaolin)(Hong Xi Guan: Zhi Shao Lin wu zu) 1994,  R)
5
Jing mo gaa ting (House of Fury) 2005,  Unrated)
6
Xin jing wu men 1991 (Fist of Fury 1991) 1991,  Unrated)
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
9
King Arthur 2004,  PG-13)
10
Outbreak 1995,  R)
11
Bend It Like Beckham 2002,  PG-13)
12
Bride and Prejudice 2004,  PG-13)
13
Pride and Prejudice 2005,  PG)
14
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
15
The Princess Diaries 2001,  G)
16
Love Actually 2003,  R)
17
Saat po long (S.P.L.) (Kill Zone) 2005,  Unrated)
18
Shaolin Soccer 2001,  PG-13)
19
Shaolin and Wu Tang 1981,  Unrated)
20
New Legend of Shaolin ,  R)
21
Tai ji zhang san feng (Tai Chi Master) ,  R)
22
Once Upon a Time in China 4 (Wong Fei Hung ji sei: Wong je ji fung) 1993,  R)
23
Once Upon a Time in China 3 (Wong Fei Hung ji saam: Si wong jaang ba) 1993,  R)
24
Once Upon a Time in China 1991,  R)
25
Once Upon a Time in China 2 1992,  R)
26
Once Upon a Time in China and America 1997,  Unrated)
27
The First Emperor of China 1989,  Unrated)
28
Nina's Heavenly Delights 2006,  PG-13)
Nina's Heavenly Delights
The Youtube trailers look really cool.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments