My Favorite Movies


  kaephanma's Rating My Rating
1
Waterworld 1995,  PG-13)
Waterworld
good
2
Tomorrow Never Dies 1997,  PG-13)
Tomorrow Never Dies
good
3
Peter Pan 1999,  Unrated)
Peter Pan
good
4
The Warriors 1979,  R)
The Warriors
good
5
Tremors 3 - Back to Perfection 2001,  PG)
Tremors 3 - Back to Perfection
good
6
Army of Darkness 1993,  R)
Army of Darkness
good
7
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
i like so much
8
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
i like so much
9
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
i think good movie
10
Saving Private Ryan 1998,  R)
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
good movie
12
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
i like
13
King Kong 2005,  PG-13)
King Kong
i like it
14
Batman & Mr. Freeze - SubZero 1998,  Unrated)
Batman & Mr. Freeze - SubZero
good
15
Hostage 2005,  R)
Hostage
good
16
The Aviator 2004,  PG-13)
The Aviator
good
17
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
good
18
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
good
19
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
good
20
Freddy vs. Jason 2003,  R)
Freddy vs. Jason
good
21
Vanilla Sky 2001,  R)
Vanilla Sky
good
22
The Time Machine 2002,  PG-13)
The Time Machine
good
23
Hellboy 2004,  PG-13)
Hellboy
good
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
good
25
Master and Commander: The Far Side of the World 2003,  PG-13)
Master and Commander: The Far Side of the World
great
26
The Patriot 2000,  R)
The Patriot
very great
27
Mortal Kombat 1995,  PG-13)
Mortal Kombat
good
28
Transporter 2 2005,  PG-13)
Transporter 2
great
29
The Lord of the Rings 1978,  PG)
The Lord of the Rings
hmm
30
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
Terminator 2: Judgment Day
great
31
Van Helsing 2004,  PG-13)
Van Helsing
GOOD
32
The 6th Day 2000,  PG-13)
The 6th Day
very good
33
I Am Sam 2001,  PG-13)
I Am Sam
very good
34
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003,  R)
Terminator 3 - Rise of the Machines
ok good
35
The Godfather 1972,  R)
The Godfather
good
36
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
great
37
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
Spider-Man 2
good
38
Daredevil 2003,  PG-13)
Daredevil
good
39
The Matrix Revolutions 2003,  R)
The Matrix Revolutions
good
40
Batman Returns 1992,  PG-13)
Batman Returns
great
41
Seed Of Chucky 2004,  R)
Seed Of Chucky
good
42
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
great

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments