My Favorite Movies
Give list a short description
| kaelakins1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
What Dreams May Come 1998, PG-13) |
|
| 2 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 3 |
Frida 2002, R) |
|
| 4 |
Garden State 2004, R) |
|
| 5 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 6 |
Heavenly Creatures 1994, R) |
|
| 7 |
Alfie 2004, R) |
|
| 8 |
The Ninth Gate 1999, R) |
|
| 9 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 10 |
The Last Kiss 2006, R) |
|
| 11 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 13 |
From Hell 2001, R) |
|
| 14 |
The Craft 1996, R) |
|
| 15 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 17 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 18 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 19 |
A Knight's Tale 2001, PG-13) |
|
| 20 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 21 |
Aeon Flux 2005, PG-13) |
|
| 22 |
Monty Python's The Meaning of Life 1983, R) |
|
| 23 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |























