My Favorite Movies
| k8mahsweet's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 4 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 5 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 7 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 8 |
October Sky 1999, PG) |
|
| 9 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 10 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 11 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 12 |
Cats & Dogs 2001, PG) |
|
| 13 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 14 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 16 |
Finding Neverland 2004, PG) |
















