My Favorite Movies
| jyredw's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 2 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 3 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 4 |
Saw 2004, R) |
|
| 5 |
Elf 2003, PG) |
|
| 6 |
Friday 1995, R) |
|
| 7 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 8 |
Troy 2004, R) |
|
| 9 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 10 |
Madagascar 2005, PG) |
|
| 11 |
Donnie Brasco 1997, R) |
|
| 12 |
Hero 2002, PG-13) |
|
| 13 |
The Protector 1985, R) |
|
| 14 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 15 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 16 |
What Lies Beneath 2000, PG-13) |
|
| 17 |
Set It Off 1996, R) |
|
| 18 |
Casino 1995, R) |
|
| 19 |
Training Day 2001, R) |
|
| 20 |
John Q 2001, PG-13) |
|
| 21 |
Fallen 1998, R) |
|
| 22 |
Collateral 2004, R) |
|
| 23 |
Crash 2005, R) |
|
| 24 |
Belly 1998, R) |
|
| 25 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 26 |
Derailed 2005, R) |
|
| 27 |
Juice 1992, R) |
|
| 28 |
Cars 2006, G) |




























