My Favorite Movies
| jyothki911's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Kuch Kuch Hota Hai 1998, Unrated) |
|
| 2 |
Chalte Chalte 2003, Unrated) |
|
| 3 |
Main Hoon Na 2004, G) |
|
| 4 |
Mohabbatein 2000, PG) |
|
| 5 |
Dil Se 1998, G) |
|
| 6 |
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy) 1997, Unrated) |
|
| 7 |
Dilwale Dulhania Le Jayenge 1995, G) |
|
| 8 |
Shaadi Karke Phas Gaya Yaar 2006, Unrated) |
|
| 9 |
Bunty Aur Babli 2005, R) |
|
| 10 |
Bride and Prejudice 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Koi... Mil Gaya (I Found Someone) 2003, G) |
|
| 12 |
Saathiya 2002, Unrated) |
|
| 13 |
Guru 2007, Unrated) |
|
| 14 |
Kabhi Alvida Naa Kehna 2006, Unrated) |
|
| 15 |
Josh 2000, Unrated) |
|
| 16 |
Kal Ho Naa Ho 2003, Unrated) |
|
| 17 |
Hum Tum 2004, Unrated) |
|
| 18 |
Mujhse Dosti Karoge 2002, Unrated) |
|
| 19 |
Baghban 2003, Unrated) |
|
| 20 |
Kabhi Khushi Kabhie Gham 2001, PG) |




















