My Favorite Movies
| jwinegarner's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 5 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 6 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 7 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 8 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 9 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 10 |
Grease 1978, PG) |
|
| 11 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 12 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 14 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 15 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 16 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 17 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 18 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 19 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 20 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 21 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 22 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |






















