My Favorite Movies
| juwannad's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gridiron Gang 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Glory Road 2006, PG) |
|
| 3 |
Radio 2003, PG) |
|
| 4 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 5 |
We Are Marshall 2006, PG) |
|
| 6 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 7 |
Rocky II 1979, PG) |
|
| 8 |
Rocky III 1982, PG) |
|
| 9 |
Rocky V 1990, PG-13) |
|
| 10 |
Rocky IV 1985, PG) |
|
| 11 |
Rocky Balboa 2006, PG) |
|
| 12 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 13 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 14 |
Hustle & Flow 2004, R) |
|
| 15 |
Dangerous Minds 1995, R) |
|
| 16 |
Freedom Writers 2007, PG-13) |
|
| 17 |
Lean on Me 1989, PG-13) |
|
| 18 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 19 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 20 |
The Ron Clark Story (The Triumph) 2006, PG) |




















