My Favorite Movies


  1. juvebizkit
  2. Hussain

Give list a short description

  juvebizkit's Rating My Rating
1
Pulp Fiction 1994,  R)
2
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
Th best of The best!
3
Donnie Darko 2001,  R)
4
Oldboy 2004,  R)
5
Sin City 2005,  R)
6
Memento 2000,  R)
7
The Usual Suspects 1995,  R)
8
The Big Lebowski 1998,  R)
The Big Lebowski
The Dude!
9
The Godfather 1972,  R)
The Godfather
nothing Above it!
10
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
11
GoodFellas 1990,  R)
12
Scarface 1983,  R)
Scarface
say hellow to my little friend!
13
Schindler's List 1993,  R)
14
Fight Club 1999,  R)
15
The Machinist 2003,  R)
16
Grindhouse 2007,  R)
Grindhouse
that's in the top on my wanted movie list!>>> was my last rating on it....I saw it ....Nicolas Cage got laughing part looool
17
Reservoir Dogs 1992,  R)
Reservoir Dogs
QUENTEN....YOUR THE MAN!
18
A.I. Artificial Intelligence 2001,  PG-13)
19
Iron Man 2008,  PG-13)
Iron Man
Best Marvel movie I've ever seen!

Forget Spider man>>> a Stupid boy who comes smart and good looking by spider bite !

was really clever...was really great.

it's really a Marvel MasterPiece!
20
A Clockwork Orange 1971,  R)
A Clockwork Orange
WELL, WELL, WELL, WELL, WELL!
21
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975,  R)
One Flew Over the Cuckoo's Nest
i really want to see this :)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments