My Favorite Movies


  justblazin786's Rating My Rating
1
Rocky 1976,  PG)
2
Rocky II 1979,  PG)
3
Rocky III 1982,  PG)
4
Rocky IV 1985,  PG)
5
Rocky V 1990,  PG-13)
6
Rocky Balboa 2006,  PG)
7
Short Circuit 1986,  PG)
Short Circuit
old skool ass movie but dats wassup
8
The Super Mario Bros. 1993,  PG)
9
WWE - Eve of Destruction 2002,  Unrated)
WWE - Eve of Destruction
never saw it but it must be good
10
WWE: The Rise & Fall of ECW ,  Unrated)
WWE: The Rise & Fall of ECW
ECW RULES 4 LIFE
11
Road Warriors: The Life and Death of Wrestling's Most Dominant Tag Team 1986,  Unrated)
Road Warriors: The Life and Death of Wrestling's Most Dominant Tag Team
BEST TAG TEAM EVER R.I.P. HAWK
12
Head of State 2003,  PG-13)
13
I Think I Love My Wife 2007,  R)
14
Gridiron Gang 2006,  PG-13)
15
Doom 2005,  R)
16
Pootie Tang 2001,  PG-13)
17
Biker Boyz 2003,  PG-13)
18
The Flintstones in Viva Rock Vegas 2000,  PG)
19
Wisegirls 2002,  R)
20
SubUrbia 1997,  R)
21
Rapid Fire 1992,  R)
22
The Crow 1994,  R)
23
Showdown in Little Tokyo 1991,  R)
24
Laser Mission (Soldier of Fortune) 1990,  R)
25
Long zai jiang hu (Legacy of Rage) 1986,  R)
26
Superman Returns 2006,  PG-13)
27
Dreamer: The Movie 2005,  Unrated)
28
Girl 6 1996,  R)
29
Hulk 2003,  PG-13)
30
Jackass - The Movie 2002,  R)
31
Soul Food 1997,  R)
32
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) 1973,  R)
33
Game of Death 1978,  R)
34
Double Jeopardy 1999,  R)
35
Enter the Dragon 1973,  R)
36
Dragon: The Bruce Lee Story 1993,  PG-13)
37
Bruce Lee - A Warrior's Journey 2000,  Unrated)
38
Bruce Lee and Kung Fu Mania 2001,  Unrated)
39
Jing wu men (Fist of Fury) (The Chinese Connection) 1972,  R)
40
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss) 1971,  R)
41
Ninja Terminator 1985,  R)
Ninja Terminator
NEVER SAW IT
42
Stand by Me 1986,  R)
43
The Last Boy Scout 1991,  R)
44
50 First Dates 2004,  PG-13)
45
Anger Management 2003,  PG-13)
46
Little Nicky 2000,  PG-13)
47
Billy Madison 1995,  PG-13)
48
Bulletproof 1996,  R)
49
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
50
Airheads 1994,  PG-13)
51
Going Overboard 1989,  R)
52
Click 2006,  PG-13)
53
The Longest Yard 2005,  PG-13)
54
Spanglish 2004,  PG-13)
55
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
56
The Waterboy 1998,  PG-13)
57
Punch-Drunk Love 2002,  R)
58
Big Daddy 1999,  PG-13)
59
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
60
Date Movie 2006,  PG-13)
61
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
62
Two For the Money 2005,  R)
63
Scent of a Woman 1992,  R)
64
Dog Day Afternoon 1975,  R)
65
The Insider 1999,  R)
66
Any Given Sunday 1999,  R)
67
The Godfather, Part III 1990,  R)
68
The Recruit 2003,  PG-13)
69
Serpico 1973,  R)
70
City Hall 1996,  R)
71
...And Justice For All 1979,  R)
72
Frankie & Johnny 1991,  R)
73
Sea of Love 1989,  R)
74
Donnie Brasco 1997,  R)
75
Angels in America 2004,  Unrated)
76
Heat 1995,  R)
77
Insomnia 2002,  R)
78
The Devil's Advocate 1997,  R)
79
Scarface 1983,  R)
80
The Godfather 1972,  R)
81
The Godfather, Part II 1974,  R)
82
Carlito's Way 1993,  R)
83
My Cousin Vinny 1992,  R)
84
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) 1995,  R)
85
Joe Dirt 2001,  PG-13)
86
Wise Guys 1986,  R)
87
With Honors 1994,  PG-13)
88
Gone Fishin' 1997,  PG)
89
The Super 1991,  R)
90
A Bronx Tale 1993,  R)
91
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
92
GoodFellas 1990,  R)
93
Backdraft 1991,  R)
94
Cape Fear 1991,  R)
95
Ronin 1998,  R)
96
Wag the Dog 1997,  R)
97
Showtime 2002,  PG-13)
98
Casino 1995,  R)
99
Taxi Driver 1976,  R)
100
Cop Land 1997,  R)
101
The Fan 1996,  R)
102
Godsend 2004,  PG-13)
103
City by the Sea 2002,  R)
104
Meet the Parents 2000,  PG-13)
105
Men of Honor 2000,  R)
106
Analyze This 1999,  R)
107
The Marine 2006,  PG-13)
108
Grease 1978,  PG)
109
Broken Arrow 1996,  R)
110
Street Fighter Alpha - Generations 2005,  Unrated)
111
Taxi 2004,  PG-13)
112
Jason X 2001,  R)
113
When a Stranger Calls 1979,  R)
114
Just Married 2003,  PG-13)
115
Flashback 1990,  R)
116
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan 1989,  R)
117
Street Fighter Zero (Street Fighter Alpha) 1999,  Unrated)
118
The Condemned 2007,  R)
119
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
120
Santa With Muscles 1996,  PG)
121
Thunder in Paradise 1993,  PG)
122
Thunder in Paradise II 1994,  PG)
123
Thunder in Paradise III 1995,  PG-13)
124
Suburban Commando 1991,  PG)
125
No Holds Barred 1989,  PG-13)
126
Mr. Nanny 1993,  PG)
127
3 Ninjas - High Noon on Mega Mountain 1998,  PG)
128
The Secret Agent Club 1996,  PG)
129
Little Hercules in 3-D 2006,  PG)
130
Munna Bhai M.B.B.S. (Munnabhai M.B.B.S.) 2003,  Unrated)
131
Lage Raho Munna Bhai 2006,  PG)
132
Zinda 2006,  R)
133
Shabd 2004,  Unrated)
134
Sarhad Paar 2006,  Unrated)
135
Viruddh... Family Comes First 2005,  Unrated)
136
Eklavya - The Royal Guard 2007,  Unrated)
137
Nehlle Pe Dehlla 2006,  Unrated)
138
Parineeta 2005,  G)
139
Kaagaz Ke Phool (Paper Flowers) 1984,  Unrated)
140
Kaante 2002,  R)
141
Black 2005,  Unrated)
142
Devdas 2002,  PG)
143
Dhoom 2004,  Unrated)
144
Dhoom 2 (Dhoom:2) 2006,  Unrated)
145
Sirf Tum 1999,  Unrated)
146
Gol Maal (Hanky Panky) 1979,  Unrated)
147
Shakti - The Power 2002,  Unrated)
148
Godfather 2006,  Unrated)
149
Blackmail 2005,  Unrated)
150
Monsoon Wedding 2002,  R)
151
Main Hoon Na 2004,  G)
152
Lakeer - Forbidden Lines 2004,  Unrated)
153
Fight Club: Members Only 2006,  Unrated)
154
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
155
Short Circuit 2 1988,  PG)
Short Circuit 2
i have them both on my computer but im gunna get them on dvd soon

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments