My Favorite Movies


  justakidat11's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Best and my favorite movie of all time!
2
Hairspray 2007,  PG)
Hairspray
BRILLIANT! Makes you wanna get up and dance!
3
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
I LOOOV THIS MOVIE!!!!
4
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
5
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
The Da Vinci Code
A bit long... but the logic is great!
6
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
7
Mamma Mia! 2008,  PG-13)
Mamma Mia!
Anything with Meryl Streep in it will be great, even if it doesn't come out until June!
8
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
9
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
11
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
14
Pippin 1981,  Unrated)
Pippin
I love Pippin the musical, and with Ben Vereen, it is very enjoyable!
15
Meet the Parents 2000,  PG-13)
Meet the Parents
FUNNY!
16
Hairspray 1988,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments