My Favorite Movies
Give list a short description
| jumisumi's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 2 |
Garden State 2004, R) |
|
| 3 |
2:37 2006, Unrated) |
|
| 4 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 5 |
Cashback 2006, R) |
|
| 6 |
Closer 2004, R) |
|
| 7 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 8 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 9 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 10 |
Rory O'Shea Was Here (Inside I'm Dancing) 2004, R) |
|
| 11 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 13 |
Being John Malkovich 1999, R) |
|
| 14 |
Me and You and Everyone We Know 2004, R) |
|
| 15 |
Dear Wendy 2005, Unrated) |
|
| 16 |
La tigre e la neve (The Tiger and the Snow) 2005, Unrated) |
|
| 17 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 18 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 19 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |



















