My Favorite Movies


  jumbiee's Rating My Rating
1
10,000 B.C. 2008,  PG-13)
10,000 B.C.
what an action packed movie













Awesome.... fantastic....
2
The Passion of the Christ 2004,  R)
3
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
4
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
5
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
E.T. The Extra-Terrestrial
original
6
Trinity Is Still My Name (...continuavano a chiamarlo Trinità) 1971,  G)
7
Gladiator 2000,  R)
8
Kung Fu Panda 2008,  PG)
Kung Fu Panda
great story line
9
Independence Day 1996,  PG-13)
Independence Day
one of the best sci fi flics ever made
10
Armageddon 1998,  PG-13)
11
Transformers 2007,  PG-13)
12
Fantastic Four 2005,  PG-13)
13
Toy Story 2 1999,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments