My Favorite Movies
| jumanasharif's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 2 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 3 |
City of Angels 1998, PG-13) |
|
| 4 |
Anna and the King 1999, PG-13) |
|
| 5 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 6 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 7 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 8 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 9 |
The Patriot 2000, R) |
|
| 10 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 11 |
The Departed 2006, R) |
|
| 12 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 13 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 14 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 15 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 16 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 17 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 18 |
Premonition 2007, PG-13) |
|
| 19 |
Ratatouille 2007, G) |



















