Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  julidaezatul's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
my all time faV.........
2
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
etreme coolneSs...i even forget 2 breath..........
3
The Princess Diaries 2001,  G)
4
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
5
Ice Princess 2005,  G)
6
Legally Blonde 2001,  PG-13)
Legally Blonde
who say dat u need 2 be smaRt OR fashionable....???? u can jz be bOth........
7
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003,  PG-13)
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde
gurL powEr..........!!!!!!!!!!!
8
Shooter 2007,  R)
Shooter
i liKe it
9
30 Days of Night 2007,  R)
30 Days of Night
it was scaRy...............yikEs........
10
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
fun.......
11
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
The Sixth Sense
i can see dead ppl...................huhuhu.......
12
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
extrEme kewlNess.....
13
Meet the Parents 2000,  PG-13)
Meet the Parents
cooL..........
14
Meet Prince Charming 1999,  R)
Meet Prince Charming
sweet......
15
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
super funny........
16
Little Man 2006,  PG-13)
Little Man
funny3............
17
Sepet (Chinese Eye) 2004,  Unrated)
Sepet (Chinese Eye)
loVe yasmin ahmad's woRk........
18
Gubra (Anxiety) 2006,  Unrated)
Gubra (Anxiety)
love her wOrk aGain.........
19
Mukhsin 2006,  Unrated)
Mukhsin
i just love yasmin ahMad..........
20
Ada apa dengan cinta? (What's Up with Love?) 2002,  Unrated)
Ada apa dengan cinta? (What's Up with Love?)
how can u not watch when there's nicholas saputra??????
21
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
i loVe chick flIck......wat more can i say......
22
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
best Movie daTe ever...........hehehhe...........n pLus d mOvie is cOol 2......
23
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
come on...........how can it not get 4 stars n sbOve.....????

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments