My Favorite Movies
| juliapops94's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Disturbia 2007, PG-13) |
|
| 2 |
George of the Jungle 1997, PG) |
|
| 3 |
Scream 1996, R) |
|
| 4 |
All About Eve 1950, PG) |
|
| 5 |
Resident Evil: Extinction 2007, R) |
|
| 6 |
A Hard Day's Night 1964, G) |
|
| 7 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 8 |
Scream 2 1997, R) |
|
| 9 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 10 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 11 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 12 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 13 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 14 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 15 |
True Romance 1993, R) |
|
| 16 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 17 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Trouble Bound 1992, R) |
|
| 19 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 20 |
Final Destination 2000, R) |
|
| 21 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 22 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 23 |
Die Hard 3: With a Vengeance 1995, R) |
|
| 24 |
Wayne's World 1992, PG-13) |
|
| 25 |
Dazed and Confused 1993, R) |
|
| 26 |
Better Off Dead 1985, PG) |
|
| 27 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 28 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 29 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 30 |
Empire Records 1995, PG-13) |
|
| 31 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 32 |
Point Break 1991, R) |
|
| 33 |
The Craft 1996, R) |
|
| 34 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 35 |
Charlie's Angels 2000, PG-13) |
|
| 36 |
Charlie's Angels - Full Throttle 2003, PG-13) |
|
| 37 |
Ginger Snaps 2000, R) |
|
| 38 |
Gia 1998, R) |
|
| 39 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 40 |
Heathers 1988, R) |
|
| 41 |
Girl, Interrupted 1999, R) |
|
| 42 |
Vicky Cristina Barcelona 2008, PG-13) |
|
| 43 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 44 |
Batman Returns 1992, PG-13) |
|
| 45 |
Poison Ivy 1992, R) |
|
| 46 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 47 |
Whip It 2009, PG-13) |
|
| 48 |
Batman & Robin 1997, PG-13) |
|
| 49 |
Holes 2003, PG) |
|
| 50 |
Scott Pilgrim vs. the World 2010, PG-13) |


















































