My Favorite Movies
| JuliaDamon's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
American History X 1998, R) |
|
| 2 |
Legends of the Fall 1994, R) |
|
| 3 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 4 |
Beowulf 2007, PG-13) |
|
| 5 |
The Shining 1980, R) |
|
| 6 |
The Birds 1963, PG-13) |
|
| 7 |
Perfume: The Story of a Murderer 2006, R) |
|
| 8 |
The Count of Monte Cristo 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 10 |
Saw 2004, R) |
|
| 11 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 12 |
300 2007, R) |
|
| 13 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 14 |
Sin City 2005, R) |














