Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  julesseyes's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
Fight Club 1999,  R)
4
Wedding Crashers 2005,  R)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
6
Finding Nemo 2003,  G)
7
Pulp Fiction 1994,  R)
8
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
9
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
10
The Matrix 1999,  R)
11
Shrek 2001,  PG)
12
Forrest Gump 1994,  PG-13)
13
Braveheart 1995,  R)
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
15
V for Vendetta 2006,  R)
16
Grease 1978,  PG)
17
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
18
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
19
Zoolander 2001,  PG-13)
20
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
21
Gladiator 2000,  R)
22
Batman Begins 2005,  PG-13)
23
Pretty Woman 1990,  R)
24
Remember the Titans 2000,  PG)
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
26
Hitch 2005,  PG-13)
27
The Shawshank Redemption 1994,  R)
28
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
29
Saving Private Ryan 1998,  R)
30
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments