Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  julesm0796's Rating My Rating
1
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
2
World Trade Center 2006,  PG-13)
3
Beauty and the Beast 1991,  G)
4
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
5
A Charlie Brown Christmas 1965,  Unrated)
6
Are We There Yet? 2003,  PG)
7
The Crow 1994,  R)
8
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
9
Last Holiday 2006,  PG-13)
10
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003,  PG-13)
11
Daddy Day Care 2003,  PG)
12
The Waterboy 1998,  PG-13)
13
Man on Fire 2004,  R)
14
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
15
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
16
Eight Below 2006,  PG)
17
Because I Said So 2007,  PG-13)
18
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
19
Night at the Museum 2006,  PG)
20
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
21
Finding Nemo 2003,  G)
22
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
23
A Walk to Remember 2002,  PG)
24
The Notebook 2004,  PG-13)
25
A Cinderella Story 2004,  PG)
26
Mean Girls 2004,  PG-13)
27
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
28
Pretty Woman 1990,  R)
29
Hitch 2005,  PG-13)
30
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
31
50 First Dates 2004,  PG-13)
32
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
33
White Chicks 2004,  PG-13)
34
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
35
Father of the Bride 1991,  PG)
36
The Holiday 2006,  PG-13)
37
In Her Shoes 2005,  PG-13)
38
Ladder 49 2004,  PG-13)
39
Big Daddy 1999,  PG-13)
40
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
41
There's Something About Mary 1998,  R)
42
The Longest Yard 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments