My Favorite Movies
| judedsy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Jerry Maguire 1996, R) |
|
| 2 |
Dixie Chicks: Shut Up and Sing 2006, R) |
|
| 3 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 4 |
The Ice Storm 1997, R) |
|
| 5 |
Mr. Saturday Night 1992, R) |
|
| 6 |
Let's Kill Santa Claus... 2006, Unrated) |
|
| 7 |
Pleasantville 1998, PG-13) |
|
| 8 |
The Life Before This 1999, R) |
|
| 9 |
Meet the Spartans 2008, PG-13) |
|
| 10 |
Edge of the City 1957, Unrated) |
|
| 11 |
Joyride 1997, R) |
|
| 12 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 13 |
Don's Plum 2001, Unrated) |













