My Favorite Movies
| jubalNyuk's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Mary Poppins 1964, G) |
|
| 2 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 3 |
Vertigo 1958, PG) |
|
| 4 |
Queen Christina 1933, Unrated) |
|
| 5 |
Ninotchka 1939, R) |
|
| 6 |
Now, Voyager 1942, Unrated) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 8 |
That Darn Cat! 1965, G) |
|
| 9 |
The Petrified Forest 1936, Unrated) |
|
| 10 |
Bend It Like Beckham 2002, PG-13) |










