My Favorite Movies
| JTL84's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
American History X 1998, R) |
|
| 2 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 3 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 4 |
Apocalypse Now 1979, R) |
|
| 5 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 6 |
JFK 1992, R) |
|
| 7 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Raging Bull 1980, R) |
|
| 9 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 10 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 11 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 12 |
Fargo 1996, R) |
|
| 13 |
Crash 2005, R) |
|
| 14 |
Platoon 1986, R) |
|
| 15 |
Hotel Rwanda 2004, PG-13) |















