Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jtgreat20's Rating My Rating
1
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
i luv julis stiles
2
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
i luv the lead stars,both of them
3
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
4
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
the kids rock....
5
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
great lead stars
6
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
coming of age harry
7
The Twilight Saga: Eclipse 2010,  PG-13)
The Twilight Saga: Eclipse
THE BEST YET OF ALL THE TWILIGHT SERIES.....
8
When in Rome 2010,  PG-13)
When in Rome
i never thought i will like this because i'm not into them(the stars of this movie),but this movie rock my world...
9
Hachi: A Dog's Tale 2009,  G)
Hachi: A Dog's Tale
CRY ME A RIVER.....
10
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2 2011,  PG-13)
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2
More than perfect.beyond my expection.brought me to tears both from the book and the movie.now officially my favorite harry potter movie
11
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1
its worth the wait...............
12
Transformers: Dark of the Moon 2011,  PG-13)
Transformers: Dark of the Moon
A movie you shouldn't miss on the big screen
13
Fast & Furious 2009,  PG-13)
Fast & Furious
the actions scenes were superb!!!!!!!
14
Fast Five 2011,  PG-13)
Fast Five
the best ever!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments