My Favorite Movies


  JSteel's Rating My Rating
1
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
Monty Python and the Holy Grail
amazing
2
Monty Python's Life of Brian 1979,  R)
Monty Python's Life of Brian
the best comedy ever made
3
Monty Python's The Meaning of Life 1983,  R)
4
1984 (Nineteen Eighty-Four) 1984,  R)
1984 (Nineteen Eighty-Four)
burton at his best
5
Pink Floyd - The Wall 1982,  R)
6
Braveheart 1995,  R)
7
Young Frankenstein 1974,  PG)
8
The Producers 1968,  PG)
The Producers
over the top funny
9
2001: A Space Odyssey 1968,  G)
10
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
11
Brazil 1985,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments