My Favorite Movies
| jskary's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 2 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 3 |
Arizona Dream 1993, R) |
|
| 4 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 5 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 6 |
Un Chien Andalou (An Andalusian Dog) 1928, Unrated) |
|
| 7 |
Vincent 1982, G) |
|
| 8 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 9 |
A Little Princess 1995, G) |
|
| 10 |
Little Women 1994, PG) |
|
| 11 |
Sense and Sensibility 1995, PG) |
|
| 12 |
Stray Dogs (Sag-haye velgard) 2004, Unrated) |











