My Favorite Movies
| jrroach's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Greatest Story Ever Told 1965, G) |
|
| 2 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 4 |
Signs 2002, PG-13) |
|
| 5 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 6 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 7 |
Scrooge (A Christmas Carol) 1951, Unrated) |
|
| 8 |
Citizen Kane 1941, PG) |
|
| 9 |
Wyatt Earp 1994, PG-13) |
|
| 10 |
Tombstone 1993, R) |
|
| 11 |
The Alamo 1960, Unrated) |
|
| 12 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 13 |
Mr. Bean's Holiday 2007, G) |
|
| 14 |
Uncle Buck 1989, PG) |
|
| 15 |
The Untouchables 1987, R) |
|
| 16 |
Ice Age 2002, PG) |
















