Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jrqpe's Rating My Rating
1
Saw III 2006,  R)
2
American History X 1998,  R)
3
GoodFellas 1990,  R)
4
The Descent 2005,  R)
5
Wedding Crashers 2005,  R)
6
Training Day 2001,  R)
7
Harsh Times 2006,  R)
8
House of 1000 Corpses 2002,  R)
9
The Devil's Rejects 2005,  R)
10
The Green Mile 1999,  R)
11
The Longest Yard 2005,  PG-13)
12
Man on Fire 2004,  R)
13
Domino 2005,  R)
14
Schindler's List 1993,  R)
15
Waiting 2005,  R)
16
A Bronx Tale 1993,  R)
17
Carlito's Way 1993,  R)
18
Any Given Sunday 1999,  R)
19
Just Friends 2005,  PG-13)
20
The Godfather 1972,  R)
21
Saw II 2005,  R)
22
Saw 2004,  R)
23
Jeepers Creepers 2001,  R)
24
Jeepers Creepers 2 2003,  R)
25
The Silence of the Lambs 1991,  R)
26
Red Dragon 2002,  R)
27
Natural Born Killers 1994,  R)
28
Sin City 2005,  R)
29
The Replacement Killers 1998,  R)
30
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
31
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
32
ATL 2006,  PG-13)
33
Léon (The Professional) 1994,  R)
34
The Fifth Element 1997,  PG-13)
35
Hostage 2005,  R)
36
Hostel 2006,  R)
37
The Notebook 2004,  PG-13)
38
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
39
28 Days Later 2002,  R)
40
Maria Full of Grace 2003,  R)
41
Bad Education (La Mala educación) 2004,  NC-17)
42
Y Tu Mamá También 2001,  R)
43
Resident Evil 2002,  R)
44
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
45
Mean Girls 2004,  PG-13)
46
Evil Dead 2 1987,  R)
47
Army of Darkness 1993,  R)
48
The Evil Dead 1981,  R)
49
Audition (Ôdishon) 1999,  R)
50
Hannibal 2001,  R)
51
Days of Santiago (Dias de Santiago) 2004,  Unrated)
52
The Untouchables 1987,  R)
53
King Arthur 2004,  PG-13)
54
Crash 2005,  R)
55
300 2007,  R)
56
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
57
Barnyard: The Original Party Animals 2006,  PG)
58
The Wild 2006,  G)
59
Fear 1996,  R)
60
The Big Hit 1998,  R)
61
Sorority Boys 2002,  R)
62
Nikita (La Femme Nikita) 1990,  R)
63
Cannibal Holocaust 1979,  NC-17)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments