My Favorite Movies
| jrben04's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Steel Magnolias 1989, PG) |
|
| 2 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 3 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 4 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 5 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Stepmom 1998, PG-13) |
|
| 7 |
Erin Brockovich 2000, R) |
|
| 8 |
Something to Talk About 1995, R) |
|
| 9 |
Grease 1978, PG) |
|
| 10 |
Runaway Bride 1999, PG) |
|
| 11 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 12 |
Lady and the Tramp 1955, G) |
|
| 13 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 14 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 15 |
The Deep End of the Ocean 1999, PG-13) |
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Because I Said So 2007, PG-13) |
|
| 19 |
Black Snake Moan 2007, R) |



















