My Favorite Movies
| jpghamha's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pay It Forward 2000, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 3 |
Perfume: The Story of a Murderer 2006, R) |
|
| 4 |
Stardust 2007, PG-13) |
|
| 5 |
Silent Hill 2006, R) |
|
| 6 |
Meet the Robinsons 2007, G) |
|
| 7 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 8 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 9 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 10 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 11 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Coraline 2009, PG) |
|
| 14 |
Possession 2002, R) |
|
| 15 |
Shakespeare in Love 1998, R) |
|
| 16 |
Alex & Emma 2011, PG-13) |
|
| 17 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 18 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |


















