My Favorite Movies
Give list a short description
| JPeanutFly's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
From Hell 2001, R) |
|
| 2 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 4 |
Premonition 2007, PG-13) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 8 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 9 |
The Painted Veil 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 11 |
Platoon 1986, R) |
|
| 12 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 13 |
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985, R) |
|
| 14 |
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987, R) |
|
| 15 |
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988, R) |
|
| 16 |
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989, R) |
|
| 17 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 18 |
Keeping the Faith 2000, PG-13) |


















