My Favorite Movies


  joyouskeiko's Rating My Rating
1
Spider-Man Strikes Back (Spiderman: The Deadly Dust) 1978,  Unrated)
2
Exorcist - The Beginning 2004,  R)
3
Twister 1996,  PG-13)
4
The Matrix Reloaded 2003,  R)
5
The Silence of the Lambs 1991,  R)
6
Blade: Trinity 2004,  R)
7
The Covenant 2006,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
9
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
it's a fantastic show,don't mind watching,it's worth it..
10
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
I loved this show so much.
11
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
Wow,this show is fantastic.Worth to see...
12
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
The show is super romantic & i've seen it for 4 times.This show is surely recommended for romantic seekers.
13
Dante's Peak 1997,  PG-13)
14
Child's Play 1988,  R)
15
Volcano 1997,  PG-13)
16
Land of the Dead 2005,  R)
17
Child's Play 3 1991,  R)
18
The Pacifier 2005,  PG)
19
The Exorcist 1973,  R)
20
Honey 2003,  PG-13)
21
Gremlins 1984,  PG)
22
Blade II 2002,  R)
23
Constantine 2005,  R)
24
Independence Day 1996,  PG-13)
25
The Matrix Revolutions 2003,  R)
26
Saw III 2006,  R)
27
The Texas Chainsaw Massacre 1974,  R)
28
Little Man 2006,  PG-13)
29
Basic Instinct 2 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments