Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  joycepcassie's Rating My Rating
1
Back to the Future 1985,  PG)
2
Back to the Future Part III 1990,  PG)
3
Back to the Future Part II 1989,  PG)
4
X-Men 2000,  PG-13)
5
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
6
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
7
Pitch Black 2000,  R)
8
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
9
Blade 1998,  R)
10
Blade: Trinity 2004,  R)
11
Blade II 2002,  R)
12
The Mummy 1999,  PG-13)
13
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
14
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2008,  PG-13)
15
Resident Evil 2002,  R)
16
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
17
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
18
See No Evil, Hear No Evil 1989,  R)
19
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
20
XXX 2002,  PG-13)
21
xXx: State of the Union 2005,  R)
22
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
23
The Color Purple 1985,  PG-13)
24
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
25
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
26
Dawn of the Dead 2004,  R)
27
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
28
The Terminator 1984,  R)
29
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003,  R)
30
Bedazzled 1968,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments