My Favorite Movies
| JoX1989's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 2 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 3 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 4 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 5 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 6 |
Girl, Interrupted 1999, R) |
|
| 7 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 8 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 9 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 10 |
Fantasia 1940, G) |
|
| 11 |
The Name of the Rose (Der Name der Rose) 1986, R) |
|
| 12 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |
|
| 13 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 14 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 15 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |















