Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Jowana's Rating My Rating
1
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
LoooOoOOVe It <3
2
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
I think that 3th part is the best!!!! love all pirates movies but this is absolutely the best!
3
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
4
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
This is one of the best movies i have ever seen!!! It show us what is true love i i like it!!! it`s so sad!!
5
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
6
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
i like this movie!!! its cute...Chad is so hot and i love himmm!
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
8
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
10
Scream 3 2000,  R)
11
Wrong Turn 2003,  R)
12
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
13
Freaky Friday 2003,  PG)
14
Scary Movie 2 2001,  R)
15
Into the Blue 2005,  PG-13)
16
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
omg I love this movie....its just great.....Channing Tatum is so hottt and great actor
17
Step Up 2006,  PG-13)
18
Mean Girls 2004,  PG-13)
19
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
20
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
21
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
22
Meet the Parents 2000,  PG-13)
23
Guess Who 2005,  PG-13)
24
Hardball 2001,  PG-13)
25
Remember the Titans 2000,  PG)
26
Crossroads 2002,  PG-13)
27
House of Wax 2005,  R)
28
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
29
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
I just loveeeee this movie!!!
The best of HP so far!!!
31
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
32
What a Girl Wants 2003,  PG)
What a Girl Wants
this movie is so awesome and so funny and i just love it..........
33
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
34
New York Minute 2004,  PG)
35
The Perfect Man 2005,  PG)
36
Raising Helen 2004,  PG-13)
Raising Helen
i love this movie!!!!!!!!
37
Shrek 2001,  PG)
Shrek
everybody loves Shrek!!!!!
38
50 First Dates 2004,  PG-13)
39
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
40
Sudden Fury: A Family Torn Apart 1993,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments