My Favorite Movies
| josie1000's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
My Girl 1991, PG) |
|
| 2 |
The Perfect Storm 2000, PG-13) |
|
| 3 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 5 |
Baby's Day Out 1994, PG) |
|
| 6 |
The Mask of Zorro 1998, PG-13) |
|
| 7 |
The Game Plan 2007, PG) |
|
| 8 |
Entrapment 1999, PG-13) |
|
| 9 |
Bratz: The Movie 2007, PG) |
|
| 10 |
The Beach 2000, R) |
|
| 11 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 12 |
Shark Tale 2004, PG) |
|
| 13 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 14 |
Are We There Yet? 2003, PG) |
|
| 15 |
A Boyfriend for Christmas 2004, Unrated) |
|
| 16 |
Along Came Polly 2004, PG-13) |
|
| 17 |
Ratatouille 2007, G) |
|
| 18 |
Lilo & Stitch 2003, G) |
|
| 19 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 20 |
Little Man 2006, PG-13) |
|
| 21 |
Made of Honor 2008, PG-13) |
|
| 22 |
Daddy Day Care 2003, PG) |
|
| 23 |
Flushed Away 2006, PG) |
|
| 24 |
Desperado 1995, R) |
|
| 25 |
Dr. Seuss' Horton Hears a Who! 2008, G) |
|
| 26 |
Mad Money 2008, PG-13) |
|
| 27 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 28 |
Madea Goes to Jail 2009, PG-13) |
|
| 29 |
Big Daddy 1999, PG-13) |
|
| 30 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 31 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 32 |
Phat Girlz 2006, PG-13) |
|
| 33 |
The Parent Trap 1998, PG) |
|
| 34 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 35 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 36 |
Fast & Furious 2009, PG-13) |
|
| 37 |
The Simpsons Movie 2007, PG-13) |
|
| 38 |
Shrek the Third 2007, PG) |
|
| 39 |
Madagascar: Escape 2 Africa 2008, PG) |
|
| 40 |
Diary of a Mad Black Woman 2005, PG-13) |
|
| 41 |
Why Did I Get Married? 2007, PG-13) |
|
| 42 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 43 |
Paul Blart: Mall Cop 2009, PG) |
|
| 44 |
Alvin and the Chipmunks 2007, PG) |
|
| 45 |
Beauty Shop 2005, PG-13) |
|
| 46 |
Taken 2008, PG-13) |
|
| 47 |
Madea's Family Reunion 2006, PG-13) |
|
| 48 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 49 |
Dance with Me 1998, PG) |
|
| 50 |
Bringing Down The House 2003, PG-13) |
|
| 51 |
Hollow Man 2000, R) |
|
| 52 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 53 |
Mulan II 2004, G) |
|
| 54 |
Fantastic Four 2005, PG-13) |
|
| 55 |
The Fugitive 1993, PG-13) |
|
| 56 |
A Bug's Life 1998, G) |
|
| 57 |
101 Dalmatians 1996, G) |
|
| 58 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 59 |
Ocean's Twelve 2004, PG-13) |
|
| 60 |
Nutty Professor II - The Klumps 2000, PG-13) |
|
| 61 |
Peter Pan 2003, PG) |
|
| 62 |
How Stella Got Her Groove Back 1998, R) |
|
| 63 |
Mission Impossible 1996, PG-13) |
|
| 64 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 65 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 66 |
Shanghai Knights 2003, PG-13) |


































































