My Favorite Movies
movies i like
| josephstaggs2's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Phantasm 1979, R) |
|
| 2 |
Gran Torino 2008, R) |
|
| 3 |
Black Dahlia Movie 2007, Unrated) |
|
| 4 |
Pet Sematary 1989, R) |
|
| 5 |
Creepshow 1982, R) |
|
| 6 |
Spaceballs 1987, PG) |
|
| 7 |
Planes, Trains and Automobiles 1987, R) |
|
| 8 |
National Lampoon's Vacation 1983, R) |
|
| 9 |
1941 1979, PG) |
|
| 10 |
The Great Outdoors 1988, PG) |
|
| 11 |
Jeepers Creepers 2001, R) |
|
| 12 |
The Birds 1963, PG-13) |
|
| 13 |
Psycho 1960, R) |
|
| 14 |
The Man Who Knew Too Much 1956, PG) |
|
| 15 |
Mr. Smith Goes to Washington 1939, Unrated) |
|
| 16 |
How the West Was Won 1962, G) |
|
| 17 |
The Flight of the Phoenix 1965, Unrated) |

















