My Favorite Movies
| josephclancy2's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Shaft 2000, R) |
|
| 2 |
El Dorado 1967, Unrated) |
|
| 3 |
Alien3 1992, R) |
|
| 4 |
Black Hawk Down 2001, R) |
|
| 5 |
The Sacketts (The Daybreakers) 1979, Unrated) |
|
| 6 |
Rio Lobo 1970, G) |
|
| 7 |
Stagecoach 1939, Unrated) |
|
| 8 |
Once Upon a Time in the West (C'era una volta il West) 1968, PG-13) |
|
| 9 |
Star Trek: A Captain's Log (William Shatner's Star Trek Memories) 1995, Unrated) |
|
| 10 |
Dodge City 1939, Unrated) |
|
| 11 |
The Quick and the Dead 1995, R) |
|
| 12 |
The Green Berets 1968, G) |
|
| 13 |
Gunfight at the O.K. Corral 1957, Unrated) |
|
| 14 |
For a Few Dollars More (Per Qualche Dollaro in Pił) 1965, R) |
|
| 15 |
Les Miserables 1998, PG-13) |
|
| 16 |
Easy Rider 1969, R) |
|
| 17 |
The Shootist 1976, PG) |
|
| 18 |
Gunsmoke Blues 2004, Unrated) |
|
| 19 |
High Noon 1952, Unrated) |
|
| 20 |
The Substitute 1996, R) |
|
| 21 |
A Time to Kill 1996, R) |
|
| 22 |
She Wore a Yellow Ribbon 1949, Unrated) |
|
| 23 |
Road House 1989, R) |






















