My Favorite Movies


  Josemiguelht's Rating My Rating
1
Underworld 2003,  R)
2
Underworld: Evolution 2006,  R)
3
Van Helsing 2004,  PG-13)
Van Helsing
que bien, al fin una peli decente
4
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
6
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
8
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
9
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
12
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
13
Dead Man 1995,  R)
14
Sleepy Hollow 1999,  R)
15
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
17
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
18
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
19
The Matrix 1999,  R)
20
The Matrix Revolutions 2003,  R)
21
The Matrix Reloaded 2003,  R)
22
Constantine 2005,  R)
23
Sweet November 2001,  PG-13)
24
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
25
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
26
Resident Evil 2002,  R)
27
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
28
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
29
Saw III 2006,  R)
30
Saw 2004,  R)
31
Dead Silence 1998,  R)
32
The Girl Next Door 2004,  R)
The Girl Next Door
Huy... que buena película, el argumento es fantástico, la niña está bien y todo perfecto
33
Blade 1998,  R)
34
The Punisher 2004,  R)
35
Nosferatu: Phantom der Nacht (Nosferatu the Vampyre) 1979,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments