Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jordan529's Rating My Rating
1
The Boondock Saints 2000,  R)
2
Snatch 2001,  R)
3
Donnie Darko 2001,  R)
4
Fight Club 1999,  R)
5
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
6
Grosse Pointe Blank 1997,  R)
7
Almost Famous 2000,  R)
8
Garden State 2004,  R)
9
The Shawshank Redemption 1994,  R)
10
Shaun of the Dead 2004,  R)
11
Requiem for a Dream 2000,  R)
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
13
V for Vendetta 2006,  R)
14
The Fifth Element 1997,  PG-13)
15
Pulp Fiction 1994,  R)
16
Sin City 2005,  R)
17
The Godfather, Part II 1974,  R)
18
Swordfish 2001,  R)
19
Varsity Blues 1999,  R)
20
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
21
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
22
Scarface 1983,  R)
23
Batman: The Movie 1966,  PG)
24
Hollywood Homicide 2003,  PG-13)
25
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
26
The Princess Bride 1987,  PG)
27
Old School 2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments