My Favorite Movies
| jooliebean's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Miracle on 34th Street 1947, Unrated) |
|
| 2 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 4 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Taxi Driver 1976, R) |
|
| 6 |
Garden State 2004, R) |
|
| 7 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 8 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 9 |
Muriel's Wedding 1994, R) |
|
| 10 |
Being John Malkovich 1999, R) |
|
| 11 |
Grease 1978, PG) |
|
| 12 |
Hairspray 1988, PG) |
|
| 13 |
Very Bad Things 1998, R) |
|
| 14 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 15 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 16 |
Sixteen Candles 1984, PG) |
|
| 17 |
Saving Grace 2000, R) |
|
| 18 |
The Matchmaker 1997, R) |


















