My Favorite Movies
| jonnygumby49's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 2 |
Rob Roy 1995, R) |
|
| 3 |
Legend 1986, PG) |
|
| 4 |
The Adventures of Milo and Otis (Koneko Monogatari) (A Kitten's Story) 1986, G) |
|
| 5 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Ghost Rider 2007, PG-13) |
|
| 8 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 9 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 10 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 11 |
Kiki's Delivery Service 1989, G) |
|
| 12 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 13 |
Neko no Ongaeshi (The Cat Returns) 2002, G) |
|
| 14 |
The Mummy Returns 2001, PG-13) |
|
| 15 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 16 |
The Scorpion King 2002, PG-13) |
|
| 17 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 19 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 20 |
Excalibur 1981, R) |




















