My Favorite Movies


  jonas185's Rating My Rating
1
The Blair Witch Project 1999,  R)
2
Book of Shadows - Blair Witch 2 2013,  R)
3
Friday the 13th 1980,  R)
4
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
5
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
6
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
7
Friday the 13th, Part V - A New Beginning 1985,  R)
8
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
9
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988,  R)
10
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan 1989,  R)
11
Jason Goes to Hell - The Final Friday 1993,  R)
12
Jason X 2001,  R)
13
Freddy vs. Jason 2003,  R)
14
Halloween 1978,  R)
15
Halloween II 1981,  R)
16
Halloween III - Season of the Witch 1982,  R)
17
Halloween 4: The Return of Michael Myers 1988,  R)
18
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers 1989,  R)
19
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) 1995,  R)
20
Halloween H2O 1998,  R)
21
Halloween - Resurrection 2002,  R)
22
Halloween 2007,  R)
23
Child's Play 1988,  R)
24
Child's Play 2 1990,  R)
25
Child's Play 3 1991,  R)
26
Bride of Chucky 1998,  R)
27
Seed Of Chucky 2004,  R)
28
Night of the Living Dead 1968,  R)
29
Night of the Living Dead 1990,  R)
30
Dawn of the Dead 2004,  R)
31
Dawn of the Dead 1978,  R)
32
Day of the Dead 1985,  Unrated)
33
Return of the Living Dead: Necropolis 2005,  R)
34
The Return of the Living Dead 1985,  R)
35
Return of the Living Dead 3 1993,  R)
36
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
37
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
38
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
39
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
40
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
41
Freddy's Dead - The Final Nightmare 1991,  R)
42
Wes Craven's New Nightmare 1994,  R)
43
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
44
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
45
The Texas Chainsaw Massacre 1974,  R)
46
The Texas Chainsaw Massacre 2 1986,  R)
47
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III 1990,  R)
48
Texas Chainsaw Massacre: A Family Portrait 1988,  Unrated)
49
Texas Chainsaw Massacre: The Shocking Truth 2000,  Unrated)
50
The Evil Dead 1981,  R)
51
Evil Dead 2 1987,  R)
52
Army of Darkness 1993,  R)
53
The Exorcist 1973,  R)
54
Exorcist II - The Heretic 1977,  R)
55
The Exorcist III 1990,  R)
56
Exorcist - The Beginning 2004,  R)
57
The Exorcism of Emily Rose 2005,  PG-13)
58
Wrong Turn 2003,  R)
59
Wrong Turn 2: Dead End 2007,  Unrated)
60
The Amityville Horror 1979,  R)
61
Amityville II: The Possession 1982,  R)
62
Amityville 3-D 1983,  PG)
63
Amityville IV: The Evil Escapes 1989,  R)
64
Amityville 1992: It's About Time 1992,  R)
65
Amityville - New Generation 1993,  R)
66
Amityville: Dollhouse 1997,  R)
67
The Amityville Horror 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments