My Favorite Movies
| jonah20's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Naked 1993, R) |
|
| 2 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 3 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 4 |
Brazil 1985, R) |
|
| 5 |
Mauvais Sang (Bad Blood) (The Night Is Young) 1986, Unrated) |
|
| 6 |
Fahrenheit 451 1966, Unrated) |
|
| 7 |
Withnail and I 1987, R) |
|
| 8 |
Wonder Boys 2000, R) |
|
| 9 |
High Hopes 1989, PG) |
|
| 10 |
Delicatessen 1991, R) |
|
| 11 |
Tuvalu 2002, Unrated) |
|
| 12 |
Schussangst (Gun-shy) 2003, Unrated) |
|
| 13 |
Cold Fever 1995, Unrated) |
|
| 14 |
Ghost World 2001, R) |
|
| 15 |
Ghost Dog - The Way of the Samurai 1999, R) |
|
| 16 |
Twin Town 1997, R) |
|
| 17 |
Matchstick Men 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Life Is Sweet 1990, R) |
|
| 19 |
The Lathe of Heaven 1980, Unrated) |
|
| 20 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 21 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 22 |
London Kills Me 1991, R) |




















