My Favorite Movies


  JoJo22's Rating My Rating
1
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
Ever After: A Cinderella Story
love this film..could watch it again n again
2
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
A Knight's Tale
reali gd!!!!loved it
3
Elizabethtown 2005,  PG-13)
Elizabethtown
enjoyed this film alot alot!!!!!
4
Kingdom of Heaven 2005,  R)
Kingdom of Heaven
reali gd..got a bit of history knowledge but still excellent
5
A Walk to Remember 2002,  PG)
6
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
It was class!!!!!!!
7
King Arthur 2004,  PG-13)
King Arthur
reali gd..long but gd n time flew!!!LOL
8
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
real gd hope 2 c 2nd one soon
9
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
Dirty Dancing - Havana Nights
it was gud, n i no its sad 2 say but it realted 2 my GCSE history abit!!!lol
10
Take the Lead 2006,  PG-13)
Take the Lead
Good dance movie...
11
Ice Princess 2005,  G)
Ice Princess
a gud girly film
12
City of Angels 1998,  PG-13)
13
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
want 2 see again!!!!!!!
14
What a Girl Wants 2003,  PG)
What a Girl Wants
every girls dream lol that sounds slopppy
15
The Notebook 2004,  PG-13)
16
Pride and Prejudice ,  Unrated)
Pride and Prejudice
prefer the BBC version def.
17
The Longest Yard 2005,  PG-13)
18
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
19
The Princess Diaries 2001,  G)
20
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
Ice Age 2: The Meltdown
V v v v v v v v funi!!!!!!!!!!
21
Coach Carter 2005,  PG-13)
Coach Carter
realio gd
22
Peter Pan 2003,  PG)
Peter Pan
a childs film but yet real gd!!
23
Pride and Prejudice 2005,  PG)
24
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
Coyote Ugly
gd again
25
Picture Perfect 1997,  PG-13)
26
Jersey Girl 2004,  PG-13)
27
Cinderella Man 2005,  PG-13)
Cinderella Man
interestin n not borin funily enough as it does look a bit boring!!!
28
A Cinderella Story 2004,  PG)
29
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
30
Sleepover 2004,  PG)
Sleepover
gud girly film lol
31
Trust the Man 2006,  R)
32
Accepted 2006,  PG-13)
33
Crossroads 2002,  PG-13)
Crossroads
i hv seen it but would like to see again
34
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
35
Save the Last Dance 2 2006,  PG-13)
36
A Lot Like Love 2005,  PG-13)
A Lot Like Love
want 2 c again
37
The Perfect Man 2005,  PG)
The Perfect Man
reaali gd
38
What Women Want 2000,  PG-13)
39
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
Miss Congeniality
reali gd n WAY better than 2nd one!!!!!
40
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
The trailer and clips look good so i think it would be good 2 see
41
Zoey 101: Spring Break-Up 2006,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments