My Favorite Movies
| jojjobackis's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 5 |
What's Eating Gilbert Grape 1993, PG-13) |
|
| 6 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 7 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 8 |
Once Upon a Time in Mexico 2003, R) |
|
| 9 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 10 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 12 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 13 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 14 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 16 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 17 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 18 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 19 |
Ghost Ship 2002, R) |
|
| 20 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 21 |
Dragonball Evolution 2009, PG) |
|
| 22 |
Labyrinth 1986, PG) |






















