My Favorite Movies
| JohntyCox's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Spawn 1997, PG-13) |
|
| 2 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings 1978, PG) |
|
| 6 |
Jing wu ying xiong (Fist of Legend) 1994, R) |
|
| 7 |
Cradle 2 the Grave 2003, R) |
|
| 8 |
Kiss of the Dragon 2001, R) |
|
| 9 |
Twin Warriors (Tai ji zhang san feng) (The Tai-Chi Master) 1993, R) |
|
| 10 |
The Legend (Fong Sai Yuk) 1993, R) |
|
| 11 |
Zhong Nan Hai bao biao (The Defender) (The Bodyguard from Beijing) 1994, R) |
|
| 12 |
Jet Li and the Legend of Wong Fei Hun 2005, Unrated) |
|
| 13 |
The One 2001, PG-13) |
|
| 14 |
Unleashed (Danny the Dog) 2005, R) |
|
| 15 |
The Legend of the Swordsman (Xiao ao jiang hu zhi: Dong Fang Bu Bai) (Swordsman II) 1992, R) |















