My Favorite Movies


  johnstas's Rating My Rating
1
Pulp Fiction 1994,  R)
2
Chasing Amy 1997,  R)
Chasing Amy
also Clerks & Mallrats
3
Clerks 2001,  Unrated)
4
Back to the Well: Clerks II 2006,  Unrated)
5
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
6
The Waterboy 1998,  PG-13)
7
Any Given Sunday 1999,  R)
8
The Longest Yard 2005,  PG-13)
9
Tin Cup 1996,  R)
10
Mallrats 1995,  R)
11
The Lord of the Rings 1978,  PG)
12
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
13
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
14
The Matrix 1999,  R)
15
The Matrix Reloaded 2003,  R)
16
The Matrix Revolutions 2003,  R)
17
Battlestar Galactica 2003,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments