My Favorite Movies
| johnsohej3's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Waist Deep 2006, R) |
|
| 2 |
Baby Boy 2001, R) |
|
| 3 |
Love and Basketball 2000, PG-13) |
|
| 4 |
Rebound 2005, PG) |
|
| 5 |
A Thin Line Between Love and Hate 1996, R) |
|
| 6 |
Life 1999, R) |
|
| 7 |
Big Momma's House 2000, PG-13) |
|
| 8 |
Big Momma's House 2 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Blue Streak 1999, PG-13) |
|
| 10 |
Nothing to Lose 1997, R) |
|
| 11 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 12 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 13 |
Antwone Fisher 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Training Day 2001, R) |
|
| 15 |
Déjà Vu 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Out of Time 2003, PG-13) |
|
| 17 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 18 |
The Players Club 1998, R) |
|
| 19 |
Friday 1995, R) |
|
| 20 |
Next Friday 2000, R) |
|
| 21 |
Friday After Next 2002, R) |
|
| 22 |
All About the Benjamins 2002, R) |
|
| 23 |
Barbershop 2002, PG-13) |
|
| 24 |
Barbershop 2 - Back in Business 2004, PG-13) |
|
| 25 |
Are We There Yet? 2003, PG) |
|
| 26 |
Are We Done Yet? 2007, PG) |
|
| 27 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 28 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 29 |
Rush Hour 3 2007, PG-13) |
|
| 30 |
Dead Presidents 1995, R) |
|
| 31 |
Money Talks 1997, R) |
|
| 32 |
Get Rich or Die Tryin' 2005, R) |
|
| 33 |
Norbit 2007, PG-13) |
|
| 34 |
Boomerang 1992, R) |
|
| 35 |
The Nutty Professor 1996, PG-13) |
|
| 36 |
Nutty Professor II - The Klumps 2000, PG-13) |
|
| 37 |
Bait 2000, R) |
|
| 38 |
Breakin' All the Rules 2004, PG-13) |
|
| 39 |
Booty Call 1997, R) |
|
| 40 |
Dreamgirls 2006, PG-13) |
|
| 41 |
Poetic Justice 1993, R) |
|
| 42 |
Juice 1992, R) |
|
| 43 |
Gang Related 1997, R) |
|
| 44 |
Above the Rim 1994, R) |
|
| 45 |
Paid in Full 2002, R) |
|
| 46 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 47 |
Enemy of the State 1998, R) |
|
| 48 |
Ali 2001, R) |
|
| 49 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 50 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 51 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 52 |
I Am Legend 2007, PG-13) |
|
| 53 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 54 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 55 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 56 |
Fantastic Four 2005, PG-13) |
|
| 57 |
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007, PG) |
|
| 58 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 59 |
I Think I Love My Wife 2007, R) |
|
| 60 |
Gridiron Gang 2006, PG-13) |
|
| 61 |
Pride 2007, PG) |
|
| 62 |
The Best Man 1999, R) |
|
| 63 |
Crash 2005, R) |
|
| 64 |
Next 2007, PG-13) |
|
| 65 |
Reign Over Me 2007, R) |
|
| 66 |
Madea's Family Reunion 2006, PG-13) |
|
| 67 |
Diary of a Mad Black Woman 2005, PG-13) |
|
| 68 |
Daddy's Little Girls 2007, PG-13) |
|
| 69 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 70 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990, R) |
|
| 71 |
Die Hard 3: With a Vengeance 1995, R) |
|
| 72 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |







































































