My Favorite Movies


  JohnAGregory's Rating My Rating
1
Doom 2005,  R)
Doom
it is good get the film
2
Speed 1994,  R)
3
The Man with the Golden Gun 1974,  PG)
4
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
5
Tomorrow 1972,  PG)
6
Come Back to the Five and Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean 1982,  PG)
7
Long John Silver ,  Unrated)
8
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 2005,  G)
9
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 2003,  G)
10
Star Wars vs. Star Trek ,  Unrated)
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
14
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
15
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
16
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
17
Star Wars: Holiday Special 1978,  Unrated)
18
Sars Wars: Bangkok Zombie Crisis (Khun krabii hiiroh) 2004,  Unrated)
19
Killer Snakes 4 Movies 2002,  Unrated)
20
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
21
To End All Wars 2001,  R)
22
All Dogs Go To Heaven 2 1996,  G)
23
...And Justice For All 1979,  R)
24
All the Right Moves 1983,  R)
25
All the President's Men 1976,  PG)
26
Superman 1978,  PG)
27
Superman IV: The Quest for Peace 1987,  PG)
28
Superman III 1983,  PG)
29
The Marine 2006,  PG-13)
30
The Jack Bull 1999,  R)
31
The Magician 2005,  Unrated)
32
See No Evil 2006,  R)
33
Fear No Evil (Mark of the Beast) (Lucifer) 1980,  R)
34
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
35
Be Cool 2005,  PG-13)
36
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
37
The Dukes of Hazzard: The Beginning 2007,  R)
38
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
39
Shark Tale 2004,  PG)
40
Casino Royale 2006,  PG-13)
41
A Wedding 1978,  PG)
42
American Pie 1999,  R)
43
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
44
American Pie 2 2001,  R)
45
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
46
The Mask 1994,  PG-13)
47
The Man in the Iron Mask 1977,  R)
48
Son of the Mask 2005,  PG)
49
Batman: Mask Of The Phantasm 1993,  PG)
50
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
51
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon 2006,  R)
52
Kingdom Come 2001,  PG)
53
The 10th Kingdom 2002,  Unrated)
54
Kingdom of Heaven 2005,  R)
55
Kingdom of the Spiders 1977,  PG)
56
Fly Away Home 1996,  PG)
57
Walk on Water 2005,  R)
58
Next 2007,  PG-13)
Next
i have not seen this
59
Honey 2003,  PG-13)
60
Hot Fuzz 2006,  R)
61
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
Live Free or Die Hard
i want to see it
62
It's a Boy Girl Thing 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments