My Favorite Movies


  Joeyrule111's Rating My Rating
1
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
Dumb and Dumber
its th funniest film ever lol
u gota see it but it is a bit old so u might not lik it, but hope u do :)
2
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
great film, luv th game as well
it is truly 1 of th bst films evr
3
Cars 2006,  G)
Cars
i luv ths film, it may b fr kids bt no dout ths is a GREAT film
4
Rocky 1976,  PG)
Rocky
woooooh, this is the best film in the world. i'm like one of his biggest fans, got the posters,films (box set), games of rocky. cant what for his new film to cum out, going to watch it on the day it cums out. HE'S A LEGEND, GO ROCKY.
5
Rocky II 1979,  PG)
Rocky II
wicked film, better thn th 1st lool cas he wins!
6
Rocky III 1982,  PG)
Rocky III
grat film, ooo ths 1's gd
7
Rocky V 1990,  PG-13)
Rocky V
sme graet film, as gd as all th rest
8
Rocky IV 1985,  PG)
Rocky IV
hes gettin a bit old now, still reli good tho, yep
9
Rocky Balboa 2006,  PG)
Rocky Balboa
th last of th rocky films :(
its a gd film still, bt hes soooo old now :(
still th coolest tho :)
we need a new rocky :(
i luv u rocky : )
10
Dreamer: Inspired by a True Story 2005,  PG)
Dreamer: Inspired by a True Story
i luved ths film no dout abt it
omg dakota fannings is soooooooooooooo cute i wanna marri u lol i reli do, great film hav to watch it
if u dnt illl kill u !!! sorry im a bit hyper atm, lool.
11
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
great film, good actor, luv th lil dakota fanning girl tht plays in ths film shes sooooooooooooooooooo cute, GREAT ending, stupid alien scum, lol

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments